“We maken producten die dagelijks worden gebruikt in de luchtvaart”
Peter, Manager Aeronautical Design & Information Services (ADIS).
Bij vliegtuigen die overvliegen denkt hij wel eens: ‘Die vliegt op een route die door ons is ontworpen. Hoe gaaf is dat!’ Aan het woord is Peter, Manager Aeronautical Design en Information Services (ADIS) van de afdeling Procedures.
Bij ADIS ontwikkelen we vliegprocedures, publiceren we de Nederlandse luchtvaartgids en ontwikkelen cartografisch en illustratief materiaal voor verkeersleiders en luchtvarenden.
De publicatie van de Nederlandse luchtvaartgids is naast het verlenen van air traffic service een van de andere wettelijke taken van LVNL. Ook zijn we bezig met de introductie van Geo Informatie Systemen (GIS). Met deze systemen willen we sneller en effectiever grafisch materiaal bij een eindgebruiker brengen en kunnen we slimmer analyses maken. Bijvoorbeeld over hoeveel bewoners onder een bepaalde vliegroute wonen.
Een heleboel producten van ADIS liggen op het grensvlak van LVNL en de buitenwereld. Hierdoor kom je in contact met veel verschillende mensen binnen en buiten LVNL. Zo praat je de ene keer met helikopteroperators en de andere keer met een exploitant van windmolens.
Ook zitten we steeds vaker aan tafel met bewoners om bijvoorbeeld de ontwikkeling van een nieuwe nachtroute te bespreken. We maken producten die dagelijks worden gebruikt in de luchtvaart. Ieder vliegtuig op Schiphol heeft data of informatie aan boord die afkomstig is van onze afdeling.
Een enorme uitdaging voor mijn team is de introductie van Geo Informatie Systemen (GIS). Met GIS kun je slimmere combinaties van datasets maken en deze analyseren. Je kunt het zo gek niet bedenken. Bijvoorbeeld hoeveel stedelijke gebieden liggen onder vliegroutes, hoeveel mensen wonen daar en welke leeftijden hebben ze? Hoeveel vliegbewegingen vinden plaats boven de gemeente Uitgeest? Allemaal analyses die met het gebruik van GIS en open data te maken zijn.
Lijkt de functie van Peter jou ook te gek? Check dan hier de vacature.
Wij gebruiken cookies voor een goede werking van de site en o.a. voor webstatistieken.
Info